facebook

Imprezy florystycznePowrót do listy

Imprezy florystyczne

VIII Plenerowa Wystawa Florystyczna Pamiętajcie o ogrodach

14 – 15 maja, plac Mickiewicza w Szczecinie Temat: „Nieugięci marzyciele poruszeni układem mechanicznie doskonałym”

VIII Plenerowa Wystawa Florystyczna Pamiętajcie o ogrodach
Tegoroczna wystawa to 65. florystów, nie licząc rzeszy pomocników: mężów, ojców, braci i przyjaciół. Takie zgromadzenia florystów i osób bliskich florystyce to w naszym kraju rzadkość! W piątek 13 maja stworzą oni 28 prac - obiektów i dużych form florystycznych przedstawiających interpretacje tegorocznego tematu. Jak mechaniczną doskonałość widzianą oczyma nieugiętych marzycieli widzą floryści, sami wielokrotnie takimi marzycielami będąc…? 
Wśród autorów prac spotkamy naszych szczecińskich florystów, często znanych nam z pobliskiej kwiaciarni, ale także adeptów sztuki układania kwiatów, dla których będzie to pierwsza tej skali prezentacja. Trzymamy kciuki! Nie zabraknie także gości z innych rejonów Polski: Koszalin, Poznań, Wrocław, Opole, Pojezierze Brodowskie – nawet z tak odległych miejsc chcą przyjeżdżać do Szczecina floryści, aby na placu Mickiewicza zaprezentować swój kunszt, wrażliwość i „mechaniczną doskonałość”.
Warto będzie zwrócić uwagę na pracę Łukasza Wierzbińskiego – jedynego szczecinianina z tytułem Międzynarodowego Mistrza Polski we florystyce uzyskanym podczas tegorocznych mistrzostw w Poznaniu.
Wystawa będzie czynna w sobotę od godz. 9.00  do niedzieli do godz. 17.00, jednak miłośników florystyki zapraszamy już w piątek, na czas powstawania prac, ponieważ będzie to niepowtarzalna okazja do podpatrzenia florystów w toku tworzenia.
Wstęp wolny.
 
Więcej informacji na stronie: www.florystyka.kiermaszogrodniczy.info  i na fb
 • /
 • DRUKUJDRUKUJ
06-05-2016

KOMENTARZE

 • Brak komentarzy!

CZYTAJ TAKŻEZobacz więcej artykułów z tej kategorii

 • Imprezy florystyczne
  Pokazy florystyczne podczas Special DAYS
  2016-02-17

  Pokazy florystyczne podczas Special DAYS

  Niecodzienne pokazy aranżacji kwiatowych oraz piękne kompozycje zaprezentują podczas targów Special DAYS 2016 znani i cenieni w branży floryści. Wydarzenie rozpocznie się jutro na terenie...
  Więcej
 • Imprezy florystyczne
  Inspiracja i wiedza – Special DAYS za nami
  2016-03-10

  Inspiracja i wiedza – Special DAYS za nami

  Detale wykonane z niezwykłą pieczołowitością, szeroki wybór kwiatów, piękne ozdoby świąteczne i mnóstwo fachowej wiedzy – tak w skrócie można podsumować kolejną edycję targów Special DAYS w...
  Więcej