facebook

NowościPowrót do listy

Nowości

Święto gwiazdy betlejemskiej – Dzień Poinsecji 12 grudnia

Każdego roku, 12 grudnia obchodzony jest Dzień Poinsecji, święto niezwykłej, zimowej rośliny powszechnie nazywanej gwiazdą betlejemską.

Święto gwiazdy betlejemskiej – Dzień Poinsecji 12 grudnia
W tym dniu na całym świecie wręcza się bliskim oraz przyjaciołom gwiazdę betlejemską, aby sprawić im miłą niespodziankę i wywołać radość. 
Dzięki swojej różnorodności gwiazda betlejemska jest idealnym prezentem dla każdego. Poinsecje występują w bogatej palecie kolorystycznej, różnych kształtach i wielkościach. Najbardziej popularna jest czerwona poinsecja, ale coraz większym powodzeniem cieszą się również kremowe oraz różowe odmiany. Świąteczną aranżację możemy zamówić w kwiaciarni lub kupić w centrum ogrodniczym i wykonać własnoręcznie dekorację nadając jej osobisty charakter. Na czas transportu roślinę należy porządnie opatulić. To sprawi, ze nie zmarznie i będzie można się nią cieszyć na długo po świętach.
Data święta nie została wybrana przypadkowo. W dniu 12 grudniu zmarł Joel Poinsett, pierwszy ambasador USA w Meksyku, dyplomata oraz miłośnik roślin, który około 200 lat temu sprowadził gwiazdę betlejemską do Stanów Zjednoczonych. To właśnie na jego cześć nazwano roślinę i ustanowiono w połowie XIX wieku Dzień Poinsecji.
Dołącz do miłośników gwiazd betlejemskich i świętuj Dzień Poinsecji, wręczając komuś gwiazdę betlejemską! 
 
12-12-2014

CZYTAJ TAKŻEZobacz więcej artykułów z tej kategorii

 • Nowości
  27 kwietnia - Dzień Florysty
  2016-04-27

  27 kwietnia - Dzień Florysty

  W Dniu Florysty portal E-FLORYSTYKA.PL składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim miłośnikom kwiatów.
  Więcej
 • Nowości
  Konkurs dla Kwiaciarń 26-28.02.2015 SITO, TARGI SPECIAL DAYS i TARGI GARDENIA - MTP
  2015-01-19

  Konkurs dla Kwiaciarń 26-28.02.2015 SITO, TARGI SPECIAL DAYS i TARGI GARDENIA - MTP

  Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu (SITO) oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie serdecznie zapraszają do udział w Konkursie Otwartym dla...
  Więcej