facebook

OgrodyPowrót do listy

Ogrody

Pielęgnacja zieleni i zakładanie ogrodów

Ogród jest marzeniem wielu z nas. Aby był nowoczesny, funkcjonalny i przede wszystkim zadbany, konieczna jest regularna pielęgnacja. Już na etapie projektowania ogrodu warto pomyśleć o jego przeznaczeniu. Równie istotne jest oszacowanie funduszy i/lub ilości czasu, który będziemy w stanie przeznaczyć na pielęgnację.

Pielęgnacja zieleni i zakładanie ogrodów

Aby ogród był zawsze zadbany i przyciągał uwagę wszystkich gości, konieczne jest wykonywanie regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania specjalistom. Profesjonalne firmy ogrodnicze zatrudniają fachowców, którzy doskonale znają się na roślinach i wiedzą, jak je nawozić, kiedy je nawozić, czym je nawozić oraz czy i jak można je przycinać.

Profesjonaliści wyposażeni są również w specjalistyczne narzędzia, które nie tylko przyspieszają ich pracę, lecz także czynią ją prostszą i dokładniejszą. Większość firm ogrodniczych oprócz świadczenia usług polegających na pielęgnacji ogrodów, doradza też, jakie rośliny sadzić oraz jakich nawozów używać, by ogród pięknie wyglądał.

Usługi świadczone przez firmy zajmujące się pielęgnacją zieleni

Pielęgnacja zieleni obejmuje wiele różnego typu usług. Najważniejsze i najczęściej spotykane z nich to:

- koszenie i trymowanie trawników
- wertykulacja i aeracja gleby oraz trawników
- przycinanie drzew
- przycinanie krzewów, tuj, jałowców oraz innych roślin ozdobnych
- trymowanie roślin ozdobnych
- sadzenie roślin
- budowa elementów architektury ogrodowej
- zakładanie oczek wodnych i ogródków skalnych
- układanie trawy z rolki

Część z powyższych czynności można wykonać samemu, jednak znacznie więcej lepiej pozostawić specjalistom. Układanie trawy z rolki wymaga doświadczenia oraz odpowiednio przygotowanego podłoża. Zanim spocznie na nim trawa, konieczne jego wyrównanie i odpowiednie nawilżenie. Stawianie lekkich konstrukcji na działce lepiej też pozostawić specjalistom. Niewłaściwe postawienie pergoli czy altany może sprawić, że runie i się zniszczy lub nawet zrobi komuś krzywdę. Lepiej tego uniknąć i zlecić to zadanie specjalistom.

Piękny ogród jest marzeniem każdego właściciela domu jednorodzinnego. Aby utrzymać go w dobrej kondycji, warto zatrudnić specjalistyczną firmę >zerknij na zielonakreacja.pl, która regularnie będzie się troszczyć o nasz ogród.

 • /
 • DRUKUJDRUKUJ
09-05-2016

KOMENTARZE

 • Zakładanie ogrodu - 24-10-2016
  ~Matylda
  Witam. Od pięciu lat pasjonuję się ogrodami, jestem w nich zatopiona bez reszty. Czasem dajecie tu linki do takiego bloga, na którym znalazłam właśnie artykuł o zakładaniu ogrodu (dokładnie ten - http://domifikacje.pl/better-life/zakladanie-trawnika-historia-moich-porazek-zwienczona-wielkim-zwyciestwem/ ) i raz a porządnie wzięłam się za ogród przy domu. Bo wcześniej nie napisałam, ale miałam wyłącznie działkę parę km od domu i to ją pielęgnowałam. Jestem mega dumna z mojego ogrodu teraz. I bardzo Wam wdzięczna, więc zostawiam komentarz z ogromnym podziękowaniem. Drugi wystawię Domifikacjom.

CZYTAJ TAKŻEZobacz więcej artykułów z tej kategorii

 • Ogrody
  Ogród na miarę XXI wieku – czego nie może w nim zabraknąć?
  2016-07-27

  Ogród na miarę XXI wieku – czego nie może w nim zabraknąć?

  W dzisiejszych czasach ogród jest czymś, o czym chyba każdy z nas marzy. Możemy się w nim nie tylko zrelaksować, ale też popracować czy spotkać się ze znajomymi. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom...
  Więcej
 • Ogrody
  Kosze wiklinowe w stylu rustykalnym – poznaj ich zalety
  2015-12-07

  Kosze wiklinowe w stylu rustykalnym – poznaj ich zalety

  Już od dawna różnego rodzaju kosze wyplatane z wikliny cieszą się niezmienną popularnością wśród osób dbających zarówno o piękno, jak i funkcjonalność wnętrz.
  Więcej