Tulipanowy zawrót głowy

Artykuły z branży

Moderatorzy: skimmia, fiorino, czikola, parviflora

Tulipanowy zawrót głowy

Postprzez munky w 14 Lut 2010 20:36

Choć za oknem nadal króluje zimowy krajobraz, one już teraz urzekają wachlarzem radosnych kolorów i kształtów. Dzięki temu dają niezliczone możliwości kompozycyjne i dekoracyjne. Sprawdzą się w zarówno w ślubnej scenerii, jako dekoracja stołu na niezobowiązujące przyjęcie, czy też romantyczny wieczór we dwoje. O kim mowa? O tulipanach ? niekwestionowanych gwiazdach sezonu! Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji z wykorzystaniem tulipanów. Mamy nadzieje, że staną się one punktem wyjścia do bardziej twórczego i finezyjnego wykorzystania tych kwiatów. Wystarczy bowiem odrobina fantazji!

Ślubna sceneria

Choć to dość nowatorskie rozwiązanie, tulipany zyskują coraz większy entuzjazm i zainteresowanie ludzi uczestniczących w przedślubnych przygotowaniach. Mogą być wykorzystywane na różne sposoby - do udekorowania stołu, w kompozycji bukietu dla panny młodej, czy też jako dodatek do fryzury przyszłej mężatki.

Image

Bardzo prostym sposobem, na elegancką kompozycję, będącą oryginalną dekorację stołu będą próbówki, wysokie szklanki, bądź wazony wypełnione zanurzonymi w nich tulipanami. Kwiaty należy wkładać do naczyń asymetrycznie, jeden na drugi, a następnie wypełnić je całkowicie wodą. Uzyskamy w ten sposób wrażenie pnących się w górę kwiatów. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, możemy użyć tulipanów w jednym odcieniu lub o bardziej zróżnicowanej kolorystyce. Do tej pory ślubnych bukietów skomponowane z tulipanów należały raczej do rzadkości. Jednak floryści zwracają uwagę na to, że coraz więcej pań młodych stawia na oryginalność i nowoczesność. Tulipany stwarzają możliwość kompozycji wiązanek ślubnych w różnorodnych kształtach ? okrągłych, ułożonych warstwowo, czy też długich i zwisających. Należy jednak pamiętać, że najbardziej odpowiednim czasem na wykorzystywanie tulipanów w ślubnych kompozycjach jest zima i wczesna wiosna, ponieważ kwiaty te źle reagują na ciepło.

Ozdoba mieszkań

Tulipany to jedne z najbardziej popularnych ciętych kwiatów dostępnych w kwiaciarniach. Dzięki szerokiej gamie kolorów, w jakiej występują i różnorodnych kształtów idealnie wpisują się w różnorakie warianty stylizacji. Będą doskonałą dekoracją każdego typu wnętrz, zarówno tych bardziej tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Tulipany najlepiej sprawdzą się w mieszkalnych wnętrzach podczas długich zimowych miesięcy. Będą one niezawodnym sposobem, aby wnieść światło i odrobinę ciepłych kolorów do mieszkań i domów.

Image

Koktajlowe party

Umiejętne połączenie dekoracji przyjęcia z jego tematem przewodnim, wbrew powszechnym sądom, nie jest łatwe. Dobrym rozwiązaniem może być szczegółowe przygotowanie planu organizacji przyjęcia. Ustalając tematykę przewodnią tego wyjątkowego wydarzenia będziemy mogli wybrać kolorystykę i rodzaj tulipanów. Przykład? Tematyka lat 80? idealnie współgra z tulipanami o bardzo zróżnicowanej kolorystyce. Sprawdzi się tutaj zasada- im bardziej kolorowo, tym lepiej.

Image

Rocznice, urodziny i inne święta rodzinne są znakomitą okazją aby podzielić się chwilami radości z rodziną i przyjaciółmi. Tradycyjny bukiet z różnokolorowych tulipanów różnych gatunków, będzie dekoracją, która bez zarzutu sprawdzi się podczas bardziej oficjalnych, jak i mniej formalnych spotkań. Na indywidualny charakter tej kompozycji będzie miało wpływ naczynie, w jakiej ją umieścimy. W zależności od efektu, który chcemy uzyskać, możliwości jest wiele ? od klasyczne przezroczyste naczynia, przez metalowe wazony, po porcelanowe filiżanki.

Image

Wieczór we dwoje

Czerwień i róż to kolory, które doskonale współgrają z atmosferą chwil spędzonych we dwoje. Tulipany w tej kolorystyce wniosą do wnętrza mieszkań i domów odrobinę romantyzmu i stworzą możliwość nieograniczonych dekoracji. Najprostszym przykładem będzie przystrojenie tacy ze śniadaniem podanym swojej wybrance (bądź wybrankowi) do łóżka. Romantyczny wieczór nie obędzie się bez pachnących świec bądź małych tea lightów, które mogą być obsypane płatkami czerwonych tulipanów. W zależności od indywidualnych upodobań można wykorzystać płytkie naczynia wypełnione wodą, po których swobodnie pływać będą główki różowych i czerwonych kwiatów. Tutaj inwencja twórcza jest nieograniczona?

Image

Floryści są jednogłośni, że tulipany stwarzają nieograniczone możliwości komponowania nie tylko tradycyjnych bukietów, jak i bardziej finezyjnych kompozycji kwiatowych, będących ozdobą stołów podczas przyjęć i uroczystości rodzinnych. Dzięki bogatej i barwnej kolorystyce wnoszą do wnętrz radosny nastrój, wobec którego nikt nie pozostanie obojętny.

materiał:

Image
munky

Dołączenie: 28 Sie 2005 10:50

Re: Tulipanowy zawrót głowy

Postprzez mary_sun w 17 Lut 2010 22:54

Przepiękne te kompozycje! Tulipany rzeczywiście wnoszą mnóstwo koloru zimą. Szczególnie podobają mi się propozycje na koktajlowe party :) - tulipany w porcelanowych filiżankach :smileyflower:
mary_sun

Dołączenie: 09 Lut 2010 02:12

Postprzez G.o.s.i.a w 18 Lut 2010 10:30

mnie zachwycają ich barwy,są tak żywe kolorki ,że aż buzia się śmieje ,wnoszą tyle ciepła w nasze pomieszczenia :D :bravo:
......Dziś trudno spotkać duszka takiego.
Gdy się pojawi dbajmy o niego :)
Awatar użytkownika
G.o.s.i.a
Green Room
Green Room

Dołączenie: 22 Cze 2009 07:52
Miejscowość: mazowieckie

Postprzez EuroFlorist w 19 Lut 2010 22:51

Wszystkich miłośników tulipanów zapraszam na stronę http://www.tulpenfavoriten.de/ . Można znaleźć tam mnóstwo ciekawych informacji o pielęgnacji, historii i gatunkach tych pięknych kwiatów!
Serdecznie zapraszam! :D
Awatar użytkownika
EuroFlorist

Dołączenie: 09 Lut 2010 02:04

Postprzez mary_sun w 22 Lut 2010 00:41

Stronka rewelacyjna - znalazłam też jej francuski odpowienik :D przyznaje, ze nie wiedziałam,że jest tak wiele odmian tulipanów! Szczególnie spodobały mi się ciemnofioletowe potrzępione :heartbeating:
mary_sun

Dołączenie: 09 Lut 2010 02:12

Postprzez EuroFlorist w 22 Lut 2010 09:48

To tzw. tulipan papuzi Parrot :) Charakteryzują się skręconą lub falistą strukturą płatków. Szczególnie pieknie wyglądają w ciemnych tonacjach.
Pozdrawiam.
Załączniki
tulip.jpg
tulip.jpg (8.02 KIB) Obejrzany 7534 razy
Awatar użytkownika
EuroFlorist

Dołączenie: 09 Lut 2010 02:04

Postprzez G.o.s.i.a w 22 Lut 2010 15:09

mam takie w swoim ogrodzie papusie :D :bravo: piękneeeeeeee
......Dziś trudno spotkać duszka takiego.
Gdy się pojawi dbajmy o niego :)
Awatar użytkownika
G.o.s.i.a
Green Room
Green Room

Dołączenie: 22 Cze 2009 07:52
Miejscowość: mazowieckie

Postprzez magy w 24 Lut 2010 23:08

super fajna inspiracja, ciesze sie ze ktos tak pieknie przedstawil te kwiaty moje pelne uznanie.
kiedy szaro na dworze w mojej kwiaciarni kroluje tulipan.mam ich mnóstwo i klienci sa zachwyceni.
mowie wam warto pokochać te kwiaty. tulipan dobry na wszytko :D
magy

Dołączenie: 24 Lut 2010 22:53

Postprzez Jessi w 17 Mar 2010 23:45

Gosieńko a ja mam dokładnie tego kolorku :) .....imitację.... :bravo: dla ciebie
sukces..?..kiedy patrzysz w przeszłość i nie pragniesz wszystkiego zmienić....
Green Room
Green Room

Dołączenie: 20 Paź 2009 21:03
Miejscowość: śląskie

Postprzez adusia w 19 Mar 2010 09:03

Ja kocham tulipany i osobiście wolę dostać pęk tulipanów niż róż :D
Awatar użytkownika
adusia
Green Room
Green Room

Dołączenie: 02 Lut 2010 13:27

Postprzez barbelo w 21 Maj 2010 13:42

Kocham tulipany..najbardziej alladynki..i papuzie..tu niepopularne niestety..ale ostatnio widzialm czarnego tulipana..z ogrodu mojej szefowej..co prawda nie jest on czarny..jest..prawie czarny z fioletu..na tle innych kolorow jednak wyglada jak czarny..cudo :inlove:
''Nie traktujmy zycia zbyt powaznie ostatecznie i tak nikt nie wychodzi z tego zywy
barbelo

Dołączenie: 11 Sty 2009 15:51

Postprzez tekla w 10 Lis 2010 21:37

a ja już mam jakieś skrzywienie zamiast patrzeć na nie to zastanawiam się jaka odmiana jest na jakim zdjęciu najgorsze ze wiem że powinnam wiedzieć bo je hoduje i poznaje te odmiany ale za chiny nie pamiętam nazwy i znowu będę gnębić mojego brata bo on pamięta nazwy a ja nie :(
Awatar użytkownika
tekla
Green Room
Green Room

Dołączenie: 06 Sty 2010 12:58

Postprzez Ozymbagua w 17 Gru 2010 00:15

ja rowniez uwielbiam tulipany, moje ulubione to Rococo no i oczywiscie Princes Irene cudo po prostu :)
Ozymbagua

Dołączenie: 14 Gru 2010 20:29

Powróć do Artykuły

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości