Ruszamy!

ABC marketingu w kwiaciarni. Pomysły i porady.

Ruszamy!

Postprzez Pomyslownia w 01 Wrz 2014 15:29

Witajcie! "Pomyslownia" to Ola i Gosia z Kreatywnego Butiku ONE. Jesteśmy marketingowcami z długoletnią praktyką i zajmujemy się doradzaniem firmom z różnych branż w tematach związanych z promocją i sprzedażą. A może mieliście okazję czytać już nasze artykuły, które cyklicznie pojawiają się na e-florystyce lub nasz poradnik? Ten wątek na forum powstał dla wszystkich osób prowadzących lub mających zamiar prowadzić kwiaciarnię. Jeśli jesteś jedną z takich osób i czasami nurtują Ciebie pytania typu: "Jak zdobyć i utrzymać klientów?","Jak promować kwiaciarnię?", "Jak odróżnić się od konkurencji?" to postaramy się Tobie pomóc. Nie ma co prawda jednej recepty na sukces, gdyby tak było na świecie byliby sami milionerzy, tym niemniej zawsze warto zapoznać się z pomysłami i poradami, a potem przystosować je do realiów swojego biznesu. Zachęcamy do zadawania pytań i prosimy o wyrozumiałość dla nas, bo jesteśmy "nowe" na forum :)
Awatar użytkownika
Pomyslownia

Dołączenie: 01 Wrz 2014 14:51

Re: Ruszamy!

Postprzez oliwia w 01 Wrz 2014 17:03

No Ok pomysł dobry , ale wy to chcecie nam pomóc bezinteresownie czy odpłatnie bo nie bardzo kumam. Zdziwiona jestem że 2-je marketingowców chce tu pracować .....ot tak ...... na pewno nie za free , bo było by to zbyt dziwne w kraju , w którym za wszystko łoją i kasują nas jak żyd za mokre zboże :roll: :roll: :roll:
http://beacikpiet.wix.com/kwiaciarnia-oliwia--pracownia" onclick="window.open(this.href);return false;
Do wariata jak i do konia nigdy nie podchodż od tyłu......
Awatar użytkownika
oliwia
Green Room
Green Room

Dołączenie: 15 Kwi 2012 07:15

Postprzez Pomyslownia w 01 Wrz 2014 17:29

W tym miejscu - bezinteresownie. Chcemy pokazać, że znamy się na marketingu, więc jak to się mówi "budujemy swoją markę". Najpierw trzeba zasiać, żeby potem zebrać :) Jeśli jednak ktoś będzie chciał więcej porad, czy indywidualnych konsultacji, a spodoba się jemu to, co robimy, wtedy może się z nami skontaktować lub kupić nasz poradnik. Wtedy już odpłatnie. To w naszym przekonaniu uczciwe podejście, bo "nie kupuje kota w worku". Ale to wyłącznie prywatna decyzja. Tutaj nikogo do niczego nie namawiamy. Na forum wszystkie porady i pomysły są bezpłatne :)
Awatar użytkownika
Pomyslownia

Postprzez munky w 02 Wrz 2014 07:04

Oliwia to jest tak jak na innych forach czy eventach gdzie ktoś rzuca temat i daje zajawkę. Jeśli twierdzę, że mnie to interesuje i chcę płacić to idę rozmawiam dalej jeśli mnie interesuje a nie chce płacić to robię to sam metodą prób i błędów ale zawsze mam wartość dodaną np.: kierunek, który mogę dalej wykorzystać. Tutaj chodzi to to, żebyśmy wzajemnie się wymieniali wiedzą. Na pewno ja będę stał tutaj na straży :police: :wink:
munky

Dołączenie: 28 Sie 2005 10:50

Postprzez munky w 02 Wrz 2014 07:05

Mi chodzi o rozruszanie tej branży zresztą chyba nie muszą Wam tego tłumaczyć.
munky

Dołączenie: 28 Sie 2005 10:50

Postprzez magalena w 02 Wrz 2014 07:43

Świetnie, że na forum zaczyna się dziać bardziej profesjonalnie nie tylko pod względem florystycznym. Chętnie będę śledzić, co się tu dzieje :) Mam nadzieję, że znajdę również jakąś inspirację dla siebie :)
magalena

Dołączenie: 28 Lip 2014 13:22

Postprzez Pomyslownia w 02 Wrz 2014 10:05

Dziękujemy za miłe przyjęcie :) Taki jest plan, żeby wzajemnie inspirować się i próbować metod, które sprawdziły się u innych.
Awatar użytkownika
Pomyslownia

Postprzez marika w 02 Wrz 2014 16:10

Zaczyna na robić się ciekawie....czekam
marika
Green Room
Green Room

Dołączenie: 08 Lut 2009 23:10

Postprzez oliwia w 02 Wrz 2014 19:15

Witam i ja miło :smileyflower: no a ja to taka podejrzliwa jestem z natury , nic nie poradzę, że pomyślałam że to coś w rodzaju naganiaczy na jakąś usługę .... :oops: :oops: :oops: Ale jak nasz munky trzyma rękę na pulsie , to ja widły ze spokojem w kąt odkładam :smileyflower: Już tyle razy mnie zrobiono w karolka że teraz najpierw bije a potem się pytam za co? :oops: :oops: :oops: Ale kto mnie zna to wie na początku jestem cierpka i lodowata , a z czasem to miodzio ze mnie wychodzi :smileyflower: :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: Mam nadzieje , że się nikt nie obraził za mojego pierwszego posta w tym temacie -

A żeby było kreatywnie w tym temacie z mojej strony to dodam , że moi klienci uwielbiają rabaty, lubią jak np ucinam kilka zł z wyliczonego rachunku , nie musi to być dużo , ale np 1-2 -3 zł w zal jaką kwotę miał zapłacić klient, lub jak dodam w gratisie jakiegoś kwiatuszka od siebie , uwielbiają kiedy im coś dam w gratisie , jak jak ktoś przychodzi z dzieckiem to daje dziecku balonik za free, klient i dziecko zadowoleni i wracają ....
http://beacikpiet.wix.com/kwiaciarnia-oliwia--pracownia" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
oliwia
Green Room
Green Room

Postprzez Pomyslownia w 02 Wrz 2014 19:28

Oliwia, nie obraziłyśmy się :) Lepiej zawsze wyjaśniać takie rzeczy na początku, a dzięki Twojemu pytaniu teraz już jasna jest nasza rola. Co do Twoich działań, to jest dokładnie to, do czego namawiamy! Klienci lubią dostawać coś extra, nawet jak są to drobiazgi albo tylko miłe gesty. Baloniki dla dzieci czy cukierki, dodatkowy kwiat czy ozdoba, dołożona do bukietu kartka okolicznościowa na pewno będą przez klientów zapamiętane. Jeśli mamy bazę klientów w postaci smsów lub e-maili, warto także pamiętać o życzeniach świątecznych czy imieninowych. Takie personalne traktowanie klienta jest bardzo ważne. Piątka z plusem :)
Awatar użytkownika
Pomyslownia

Postprzez Iguana w 02 Wrz 2014 21:41

Pomysłownia jak chcesz wnerwić florystę to wspomnij coś o cukierkach albo czekoladkach :takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: oj wnerwi się prawie każdy.

Baza sms czy maili w przypadku kwiaciarni to raczej mało realne... mogę się jednak mylić.
Awatar użytkownika
Iguana
Green Room
Green Room

Dołączenie: 01 Gru 2008 20:12

Postprzez oliwia w 03 Wrz 2014 07:12

No właśni Iguś ma racje dość zamiany " zamiast kwiatka" musimy się zastanowić jak to odkręcić ..... no i jak tworzyć modę na kwiaty.... dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego była u mnie pani z pochodzenia Ukrainka i pyta mnie jakie kwiaty dzieci noszą do szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego.......... hmmm zastanowiła mnie tym pytaniem . Odpowiedziałam że nic nie noszą po prostu idą na galowo i już .... przecież nie będę kobiecie kitu wciskać . bo i tak by 1-go zobaczyła że żadne dziecko nie ma kwiatka . Ale warto by może taką akcje zrobić ,aby i u nas to zaczęło funkcjonować ??? Choć najwięcej szkody przynoszą na te zamienniki i Markety które oferują kwiaty .
Awatar użytkownika
oliwia
Green Room
Green Room

Postprzez parviflora w 03 Wrz 2014 07:19

Oliwia, myślę, że jest to fajny temat na oddzielny TEMAT (a nie na temat Ruszamy!). Niestety, chyba munky nam, moderatorkom, nie ufa na tyle, żeby dać miotełki i w tym Forum...
Awatar użytkownika
parviflora
Green Room
Green Room

Dołączenie: 23 Lip 2008 12:24
Miejscowość: Łódź

Postprzez Pomyslownia w 03 Wrz 2014 12:11

Już tworzę nowy temat "Moda na kwiaty".
Awatar użytkownika
Pomyslownia

Postprzez NastkaPo4 w 12 Wrz 2014 21:34

Oj, muszę znalezć teraz nowy temat
NastkaPo4

Dołączenie: 12 Wrz 2014 21:32

Następna

Powróć do ABC marketingu w kwiaciarni

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości