Pomysły na promowanie kwiaciarni

ABC marketingu w kwiaciarni. Pomysły i porady.

Re: Pomysły na promowanie kwiaciarni

Postprzez parviflora w 12 Wrz 2014 08:58

Wszystko ok, ale chcę zwrócić małą uwagę - odebrano mnie, czikoli, fiorino i skimmi - możliwość moderowania tego Forum. I zrobił nam się - delikatnie mówiąc (bo to nie rzeźnia) - BAŁAGAN. Dlaczego, droga Pomysłownio, nie założyłaś oddzielnego tematu, jakim jest właśnie promocja na FB - i tak, jak dziewczyny zauważyły, nieco pominęłaś na początku temat? Czyżbyś nie miała zbyt dużo nam tu do powiedzenia? Twój post o FB nic nowego nie wniósł, a chyba i ja i dziewczyny - czekamy na KONKRETY a nie przepisywanie tego, co już zostało napisane (czasem wystarczy zacytować...).
Awatar użytkownika
parviflora
Green Room
Green Room

Dołączenie: 23 Lip 2008 12:24
Miejscowość: Łódź

Re: Re: Pomysły na promowanie kwiaciarni

Postprzez malgorzata roszczak w 12 Wrz 2014 09:25

Wyjeżdżając na urlop dwa tygodnie wcześniej umieściłam pisemną informacje o zamknięciu od do. Klienci przychodzili życząc miłego wypoczynku i pogody, potem dzwonili z pytaniem jak nam tam jest i to osoby wcale nie zaprzyjaźnine ot klienci. Pisze o tym aby zwrócić uwagę na szacunek do każdego klienta i to też już było tu napisane, a ja to potwierdzam.
Wszystko o czym tu piszemy ma służyć naszemu rozwojowi i skupmy się na tym co nas łączy, a łączy nas rozwój naszej branży i to my sami o to musimy zawalczyć.
Ja fb od niedawna ogarniam, a już miałam zlecenie, wszystkie wskazówki biorę i analizuje na swoim terenie, każde miejsce jest inne, a porady możemy zrealizować albo i nie, ale napewno jesteśmy odpowiedzialni za kwiatowy biznes w Polsce
malgorzata roszczak

Dołączenie: 31 Sie 2011 04:21

Postprzez Pomyslownia w 12 Wrz 2014 12:24

parviflora napisał(a):Wszystko ok, ale chcę zwrócić małą uwagę - odebrano mnie, czikoli, fiorino i skimmi - możliwość moderowania tego Forum. I zrobił nam się - delikatnie mówiąc (bo to nie rzeźnia) - BAŁAGAN. Dlaczego, droga Pomysłownio, nie założyłaś oddzielnego tematu, jakim jest właśnie promocja na FB - i tak, jak dziewczyny zauważyły, nieco pominęłaś na początku temat? Czyżbyś nie miała zbyt dużo nam tu do powiedzenia? Twój post o FB nic nowego nie wniósł, a chyba i ja i dziewczyny - czekamy na KONKRETY a nie przepisywanie tego, co już zostało napisane (czasem wystarczy zacytować...).

Szanowna parviflora. Nie odreagowuj proszę na nas, że nie masz uprawnień do tego Forum, to nie nasza decyzja i wina. Porady zawsze będą ogólne, ponieważ każda sytuacja jest inna, to po pierwsze, a po drugie, każda osoba jest także na innym etapie, czyli porady, które Tobie wydają się ogólne, dla innych będą ciekawe, bo dopiero zaczynają swoją działalnośc na FB. Miej proszę na uwadze, że są także inne osoby, które czytają to Forum.
Awatar użytkownika
Pomyslownia

Dołączenie: 01 Wrz 2014 14:51

Postprzez Pomyslownia w 12 Wrz 2014 12:27

malgorzata roszczak napisał(a):Wyjeżdżając na urlop dwa tygodnie wcześniej umieściłam pisemną informacje o zamknięciu od do. Klienci przychodzili życząc miłego wypoczynku i pogody, potem dzwonili z pytaniem jak nam tam jest i to osoby wcale nie zaprzyjaźnine ot klienci. Pisze o tym aby zwrócić uwagę na szacunek do każdego klienta i to też już było tu napisane, a ja to potwierdzam.
Wszystko o czym tu piszemy ma służyć naszemu rozwojowi i skupmy się na tym co nas łączy, a łączy nas rozwój naszej branży i to my sami o to musimy zawalczyć.
Ja fb od niedawna ogarniam, a już miałam zlecenie, wszystkie wskazówki biorę i analizuje na swoim terenie, każde miejsce jest inne, a porady możemy zrealizować albo i nie, ale napewno jesteśmy odpowiedzialni za kwiatowy biznes w Polsce

Dziękuję Małgorzato. Właśnie o takie podejście nam chodzi. Dzielimy się naszą wiedzą i pomysłami, a każdy zrobi z nimi co zechce.
Awatar użytkownika
Pomyslownia

Postprzez oollaa w 12 Wrz 2014 13:01

Ja na FB co miesiąc organizuję konkurs, potem umieszczam na FB zdjęcie laureatki z nagrodą i zauważyłam, że to zwiększa mi liczbę polubień strony i tym samym liczbę klientów :)
oollaa

Dołączenie: 30 Gru 2012 00:40
Miejscowość: Tarnowskie Góry

Postprzez parviflora w 12 Wrz 2014 13:11

Szanowna Pomysłownio - chyba mnie nie zrozumiałaś...

Pomyslownia napisał(a):Porady zawsze będą ogólne, ponieważ każda sytuacja jest inna

jak coś jest dla każdego, to jest dla nikogo; dziewczyny pytały konkretnie o Facebook. NIC NOWEGO, co one napisały - Wy nie napisałyście. Tylko o to mi chodzi... Skoro jesteście tu, żeby POMAGAĆ to nie wystarczy nas cytować (nie trzeba cytować całego postu, czasem wcale nie trzeba, wystarczy się odnieść do osoby z postu powyżej), wypadałoby doradzać FAKTYCZNIE.

Ale faktycznie, mając na uwadze Wasze pierwsze posty - musimy pamiętać, że jak chcemy coś więcej, to dostaniemy, ale nie tutaj... a Forum jest między innymi po to, by bezinteresownie POMAGAĆ, RADZIĆ, WSPIERAĆ. A tu chodzi chyba o coś innego.
Awatar użytkownika
parviflora
Green Room
Green Room

Dołączenie: 23 Lip 2008 12:24
Miejscowość: Łódź

Postprzez Pomyslownia w 12 Wrz 2014 13:57

Temat Facebooku jest bardzo szeroki, jest jak rzeka :) Przeniosę się na wątek dotyczący FB, a tutaj zostawmy miejsce na inne pomysły dotyczące kwiaciarni.

Może zadajcie pytanie, tak będzie łatwiej odnieść się do konkretnego tematu.
Awatar użytkownika
Pomyslownia

Poprzednia

Powróć do ABC marketingu w kwiaciarni

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości