Moda na kwiaty

ABC marketingu w kwiaciarni. Pomysły i porady.

Moda na kwiaty

Postprzez Pomyslownia w 03 Wrz 2014 12:30

Wywołana do tablicy :) rozpoczynamy wątek dotyczący "mody na kwiaty". Nie zawróci się rzeki, zmieniają się trendy na rynku i chcąc nie chcąc trzeba się do nich dostosować. Możecie w tym miejscu do mnie postrzelać :) Ale to jest właśnie jeden ze sposobów na utrzymanie się na rynku. Trzeba obserwować czego konsumenci potrzebują i dostosować swoją ofertę do ich wymagań. Jeden z przykładów opisałyśmy w artykule opublikowanym na e-florystyce.
http://www.e-florystyka.pl/trendy-w-kwi ... 4,822.html
Jeśli jesteście ciekawi tego wątku, dajcie znać. Napiszemy więcej na ten temat.
Awatar użytkownika
Pomyslownia

Dołączenie: 01 Wrz 2014 14:51

Re: Moda na kwiaty

Postprzez oliwia w 03 Wrz 2014 15:16

po części się zgodzę ale dodam swoje ALE jak to ja potrafię hehehe
Chinki ekologiczne w donicach - wiem od klientów , że wybierają taką opcję bo : po prostu nie mają stojaka :takaemotka: , bo mają zamiar ją posadzić ( ale na ogół jest tak ze są one wykopane i z przyciętymi tak mocno korzeniami że i tak się przyjmują , lub po prostu trzymane w domu ok miesiąca i nie podlewane co powoduje wysuszenie bryły korzeniowej na amen,
zioła miałam i cholera nie chwyciły - bo ja miałam z hurtowni warzywnej droższe a market chyba z chin o połowę tańsze .
torby foliowe mam , bo cholera klient prosi , a za ekologiczne nie chce płacić ...........
Udostępnić cześć lokalu..... hm jak zainkasujesz jakieś pieniądze trzeba je zgłosić jako zarobek..... brak na kasie kodu PKD z taką usługą czy jak to nazwać . jak by nie patrzył podatek od tego zabiorą .....
A jadalne kwiaty............... mizerny pomysł jak dla mnie - po 1-sze a jak ktoś potraktuje je opryskiem i z jadalnych będą trujące ? nie u mnie by nie kupili - a jeśli nawet to sporadyczne :roll: :roll: :roll: pomysły takie sobie /
http://beacikpiet.wix.com/kwiaciarnia-oliwia--pracownia" onclick="window.open(this.href);return false;
Do wariata jak i do konia nigdy nie podchodż od tyłu......
Awatar użytkownika
oliwia
Green Room
Green Room

Dołączenie: 15 Kwi 2012 07:15

Postprzez Iguana w 03 Wrz 2014 20:01

oliwia napisał(a): Chinki ekologiczne w donicach - wiem od klientów , że wybierają taką opcję

:takaemotka: :takaemotka: :takaemotka: :kwiat: to by było dostosowanie sie do warunków rynkowych bo azjatki to atrakcyjny towar dla europejczyka :naughty:

Kwiaty promować mogą osoby publiczne, media i organizacje branżowe które maja do takich "kanałów" lepszy dostęp niż pojedynczy kwiaciarz. problem w tym że trend na "zamiast kwiatów" jakoś obrzydliwie szybko się rozkokosił na rynku a trend "daj kwiatki zamiast czekoladki" mimo mody na chude tyłki i wielkie biusty jakoś się przebić nie może. Fakt ludzie nie są zbyt bogaci (tak statystycznie) ale mimo to rośnie spożycie piwa i wina i tych nieszczęsnych czekoladek o obrotach sexshopów nie wspomnę. Jest moda na bycie światowcem ale brak mody na kwiaty w wazonie w każdym domu.
Awatar użytkownika
Iguana
Green Room
Green Room

Dołączenie: 01 Gru 2008 20:12

Postprzez Pomyslownia w 03 Wrz 2014 20:20

@Oliwia. Przede wszystkim dobrze, że próbujesz :) Powodzenie pomysłu zależy od realiów w jakich funkcjonuje kwiaciarnia. Akurat podane przykłady bardziej przydatne będą w kwiaciarniach funkcjonujących np. w dużych centrach handlowych (gdzie są już sklepy ekologiczne) albo nowych osiedlach zamieszkałych przez ludzi z większym portfelem (dla których jakość będzie ważniejsza niż cena). Dzięki za komentarz, bo te kwestie trzeba wyjaśnić. Każdy pomysł musi być zweryfikowany pod kątem środowiska w jakim funkcjonuje kwiaciarnia. Innym, popularnym trendem, który warto wziąć pod uwagę w kontekście dostosowania swojej oferty to "łowienie okazji". Dlaczego wyprzedaże mają być zarezerwowane dla wszystkich innych branż, a nie kwiatowej? O tym więcej w artykule: http://kreatywnybutikone.pl/jak-zwieksz ... wyprzedaze
I znowu, nie wszystkie pomysły sprawdzą się u wszystkich, ale być może zainspirują Was do wymyślenia czegoś, co będzie pasowało do sytuacji, w której znajduje się Wasza kwiaciarnia. My tylko podpowiadamy :wink:
Awatar użytkownika
Pomyslownia

Postprzez oliwia w 04 Wrz 2014 06:26

Dobrze że podpowiadacie bo analizujemy wszystko po kolei... my z naszego punktu widzenia i siedzenia a wy jako profesjonaliści ze swojego punktu . Ja jestem przy markecie SANO nie jest to galeria, tylko spory market jest apteka kiosk z pierdołami i cukiernia..... wrócę do tych nieszczęsnych choinek hahaha chinek :smileyflower: , może by i szły u mnie ale już 2 tyg przed świętami mam prawie pod drzwiami stojaczy którzy stoją z przyczepą choinek naciętych i nawet zanoszą ludziom do bloków i mieszkań , pewnie kilka bym sprzedała , ale biorąc pod uwagę rozmiary drzewek a powierzchnię kwiaciarni a nie jest mała - to wlazło by mi max 5 szt i to miała bym ciasno i pewnie dupą strącała bym polowe towaru z półek :mrgreen: -( niech ktoś wymyśli choinkę w proszku - dolewasz wody i ......JEST piękne drzewko :smileyflower: )
Z tą modną ekologią to jest tak .....baba stoi na rynku z wiejskimi jajami przywiozła 200 szt w 15 min je sprzedała , ma do autobusu 2.5 godz .....więc poszła kupiła na straganie jaja z fermy 200szt tańsze o jakieś 40gr , stanęła i znów sprzedała i tak przez 2 godz ..... i co są jaja kupione od baby ze wsi ????? są ! - to jest fakt autentyczny . :smileyflower:
http://beacikpiet.wix.com/kwiaciarnia-oliwia--pracownia" onclick="window.open(this.href);return false;
Do wariata jak i do konia nigdy nie podchodż od tyłu......
Awatar użytkownika
oliwia
Green Room
Green Room

Dołączenie: 15 Kwi 2012 07:15

Postprzez oollaa w 04 Wrz 2014 10:34

Przeczytałam propozycje na wyprzedaże i powiem tak ja robie przecene tylko na rośliny doniczkowe kwitnące, jak przekwitną robię 50% przeceny przez jakiś okres. Nigdy nie robię przeceny na stare kwiaty cięte ! takie się wyrzuca ! Co z tego że klient by kupił stare przecenione kwiaty cięte, da je komuś i temu komuś padną na drugi dzień i już anty reklama gotowa. Bo ten co kupił kwiaty przecenione nigdy się do tego nie przyzna że były przecenione, a ten co dostał nie pójdzie już do takiej kwiaciarni co ma stare kwiaty ! Takiej antyreklamy nikt nie chce, dlatego lepiej cięte kwiaty wyrzucić niż sprzedać za pół ceny. Takie jest moje zdanie.
oollaa

Dołączenie: 30 Gru 2012 00:40
Miejscowość: Tarnowskie Góry

Postprzez Pomyslownia w 04 Wrz 2014 11:31

oollaa napisał(a):Przeczytałam propozycje na wyprzedaże i powiem tak ja robie przecene tylko na rośliny doniczkowe kwitnące, jak przekwitną robię 50% przeceny przez jakiś okres. Nigdy nie robię przeceny na stare kwiaty cięte ! takie się wyrzuca ! Co z tego że klient by kupił stare przecenione kwiaty cięte, da je komuś i temu komuś padną na drugi dzień i już anty reklama gotowa. Bo ten co kupił kwiaty przecenione nigdy się do tego nie przyzna że były przecenione, a ten co dostał nie pójdzie już do takiej kwiaciarni co ma stare kwiaty ! Takiej antyreklamy nikt nie chce, dlatego lepiej cięte kwiaty wyrzucić niż sprzedać za pół ceny. Takie jest moje zdanie.

Oollaa, oczywiście masz rację w kwestii jakości, jeśli kwiaty kompletnie nie nadają się do ekspozycji,lepiej je wyrzucić. Są jednak sytuacje,kiedy ludzie szukają kwiatów nawet na jeden dzień. Mogą być to na przykład przyjęcia, udekorowanie pomieszczeń, konferencje itd. Klient musi być poinformowany o powodzie dużej obniżki i świadomy konsekwencji takiego zakupu. Zwracam jeszcze uwagę na samo słowo WYPRZEDAŻ, które jest bardzo chwytliwe, a rzadko używane w kwiaciarniach. Warto spróbować :)
Awatar użytkownika
Pomyslownia

Powróć do ABC marketingu w kwiaciarni

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości