Relacje z imprez florystycznych

Lista artykułów dostępna w serwisie www.e-florystyka.pl poświęcona jest takim tematom jak: florystyka, kwiaty, pielęgnacją kwiatów, pokazy florystyczne, relacje z warsztatów florystycznych i wiele innnych.

Zapraszamy osoby do współpracy przy tworzeniu artykułów poświęconych florystyce i kwiatom. Kontakt pod adresem e-mail: biuro@e-florystyka.pl

W sobotę 16 listopada w przestronnym holu Domu Kultury w Suchym Lesie odbyły się I Krajowe Mistrzostwa Florystyczne Regionu Wielkopolskiego. Organizatorem konkursu był Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Florystów Polskich. W zmaganiach konkursowych wzięły udział 4 zawodniczki: Magdalena Wasyl-Chrzanowska, Małgorzata (...)
17 listopada br. WGRO S.A. zaprosiło blisko 950 osób związanych z branżą florystyczną na pokaz, który poprowadzili znani mistrzowie florystyki .   Magdalena Kaczmarek-Sidor oraz Zygmunt Sieradzan  Można było podziwiać propozycje na świąteczne dekoracje a ponieważ floryści (...)
Witam, Nazywam się  Angelika Gesler mam 22 lata, moim największym zainteresowaniem jest florystyka oraz wszystko co związane jest z kwiatami, natomiast na co dzień studiuję ekonomie menedżerską i logistykę. Cała moja historia wywodzi się z tego, że moja mama jest florystką i posiada swoją pracownię florystyczną (...)
18 listopada firma Plastiflora zaprosiła swoich klientów na kolejny pokaz florystyczny. Trzy znakomite mistrzynie florystyki  Małgorzata Stankiewicz-Maślanka Grażyna Korzekwa oraz Anna Korzeniewska towarzyszyła im również Izabela Stachecka - dekoratorka (...)
Poniedziałek 16 września startujemy z Justynką skoro świt nasz cel giełda kwiatowa a potem Dąbrówka, która pomimo deszczowych prognoz powitała nas piękną, słoneczną pogodą. Od godzin przedpołudniowych zaczęły pojawiać się dziewczyny a ranczo zapełniło się gwarem rozmów i śmiechów. (...)
W połowie września a dokładnie 11 w środę odbył się na WGRO pokaz florystyczny którego tematem była florystyka żałobna. Oczywiście i ja pojawiłam się na tym pokazie.     Swoje prace zaprezentowały dwie mistrzynie florystyki : Edyta Zając-Chruściel oraz Joanna Rospondek. Było mi tym bardziej (...)
2013-08-14
czyli  pokaz Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej . W upalną niedzielę 04 sierpnia w pięknym, nowym obiekcie „Wyspa Wisła” w Stężycy koło Puław zebrała się spora grupa widzów aby uczestniczyć w niecodziennym widowisku. Show kwiatowym, które zapowiadało się nie lada (...)
12 lipca odbyły się I Mistrzostwa Florystyczne Regionu Mazowieckiego organizowane przez Stowarzyszenie Florystów Polskich. Konkurs miał miejsce w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego przy Alejach Ujazdowskich podczas XI Festiwalu Róż. O tytuł Mistrza Regionu Mazowieckiego walczyło 5 florystów (...)
18 czerwiec- data na którą z niecierpliwością czekałam…Tego dnia rozpoczęły się warsztaty florystyczne Floral Academy „ŚLUB PO MISTRZOWSKU” , gdzie prowadzącymi byli: Piotr Sekunda i Zygmunt Sieradzan. Po wstępnym przywitaniu  i zapoznaniu się grupy zaczęliśmy zajęcia. Pierwszego dnia (...)
I Krajowe Mistrzostwa Florystyczne Regionu Śląskiego Inspirowane tradycjami, obyczajami i śląskością 25.08.2013
 I Krajowe Mistrzostwa Florystyczne Regionu Mazowieckiego - 12 lipca 2013 roku - Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego
Autor tekstu oraz zdjęć: Sylwia Ludwiczak - skimmia W dniu 13 maja w siedzibie Plastiflory w Łodzi odbył się niecodzienny pokaz florystyczny . Trzech znakomitych mistrzów florystyki Grażyna Korzekwa Anna Korzeniewska oraz Tomasz Max Kuczyński   pokazało jak w (...)
W dniach 22-24 lutego w Poznaniu odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich targi ogrodnicze Gardenia podczas których debiutowały Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS. Postawiono przede mną i przed moimi koleżankami z SFP nie lada zadanie;  zorganizowanie stoiska (...)
Poznańskie Targi SPECIAL DAYS, które odbywały się na terenie MTP w dniach 22-24 lutego, wypełniły lukę dla branży dekoracyjnej przy sąsiadującej GARDENII. Zrobiły to z wielkim urokiem i gustem, co docenili zwiedzający tłumnie przybywając na Targi, a także przedstawiciele mediów branżowych, które (...)
3 marca w Poznaniu na Wielkopolskiej Gildii Rolno-Ogrodniczej odbyła się Gala Florystyczna. W tym dniu swoje prace zaprezentowali mistrzowie florystyki Małgorzata Stankiewicz – Maślanka oraz Piotr Sekunda. Podczas gali przedstawili  oryginalne propozycje na Święta Wielkanocne oraz najnowsze trendy florystyki ślubnej. (...)
W dniach 22 -24 luty 2013 w Poznaniu odbyły się Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS oraz Targi Gardenia. W ciągu 3 dni odwiedzający targi mogli zapoznać się z ofertą producentów artykułów bożonarodzeniowych, dekoracji sezonowych i okolicznościowych, a także świec, ozdobnych kart i (...)
Dnia 2 grudnia br. odbył się pokaz zorganizowany przez Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol w Turzy Śląskiej fot.Sylwia Ludwiczak Podczas „Niedzieli z florystą”  zaproszeni floryści mają bezpośredni kontakt z przybyłymi gośćmi, odpowiadają na pytania, starają się tłumaczyć niejasności , (...)
18 listopada na terenie Wielkopolskiej Gildii Rolno-Ogrodniczej w Poznaniu odbyła się Gala florystyczna „Boże Narodzenie”. Gala odbyła się z udziałem Magdaleny Birula Białynieckiej  oraz Joanny Rospondek. Organizatorem wydarzenia była Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza, sponsorem firma Oasis a patronat (...)
"Otuleni białym puchem" pod takim tytułem 15 listopada odbył się Międzynarodowy Pokaz Florystyczny na Rynku Hurtowym w Broniszach. W atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadzali nas fantastyczni floryści, mistrzowie tej jakże wrażliwej na piękno sztuki. Na scenie zagościli: Alexander Bermyakov (...)
11.11.2012 w hurtowni Canea w Poznaniu odbył się pokaz bożonarodzeniowy „Idą Święta” Pokaz został podzielony na 3 części, podczas których floryści prowadzący przestawili wiele różnorodnych prac. Na pokazie swoje prace zaprezentowali: 1. Niina Minkkinen - mistrzyni Finlandii we (...)
6 listopada w Gdańsku w Technikum Łączności znakomici floryści zaprezentowali najnowsze trendy florystyki.     Wystąpili: Evi Gerul-Niemcy Mariola Miklaszewska-Polska Marta Pruszczyńska-Polska Izabela Stachecka-Polska.   Pokaz podzielono na trzy części - pierwsza  (...)
Pod koniec września a dokładnie 19 w środę odbył się na WGRO kolejny pokaz florystyczny tym razem tematem była florystyka żałobna. Oczywiście i my pojawiliśmy się na tym pokazie.    Zaprezentowali tam swoje prace mistrzowie florystyki : Monika Wilgocka i Tomasz Max Kuczyński.   Oboje wykreowali (...)
W dniach 7-9 września w Kutnowskim Domu Kultury odbyła się 38. Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych Święto Róży w tym roku po tytułem „Ach co to był za ślub…” Dzieliła się na część klasyczną w której (ku wielkiej uciesze organizatora i publiczności!) obejrzeć można było około 70 (...)
16 września 2012 w Śląskim Centrum Florystycznym REKPOL w Turzy Śląskiej odbył się pokaz florystyki żałobnej. Na pokazie swoje prace zaprezentowali:- Evi Gerull, Grażyna Korzekwa – Błaszczyk, Robert Miłkowski. Tematem pokazu była florystyka pogrzebowa, jednakże jak powiedział Robert Miłkowski, każda z tych prac (...)
W poniedziałek 10 września Dąbrówka powitała nas piękną, słoneczną pogodą a od godzin przedpołudniowych zaczęła zapełniać się gwarem rozmów i śmiechów. Wraz z moją siostrą przyjechałyśmy najwcześniej czuwać nad wszystkim, na miejscu przywitała nas Sara córka właścicielki (...)
2012-09-18
Pod takim to tytułem dnia 6 września br. odbył się pokaz zorganizowany przez hurtownię florystyczną Canea w Poznaniu. Spotkanie odbyło się na terenie hurtowni a poprowadził je mistrz florystyki – Robert Miłkowski. Tematyka pokazu związana była ze zbliżającym się (...)
26 sierpnia w gościnnych progach Śląskiego Centrum Florystycznego odbyła się kolejna impreza stowarzyszeniowa, mająca na celu promowanie kwiatów. Show Kwiatowe pt. „Moda w kwiatach, kwiaty w modzie” przyciągnęło blisko 300 widzów, w tym wielu śląskich prominentów.  Razem ze Stowarzyszeniem (...)
W dniach 21-23 sierpnia 2012 odbyła się pierwsza edycja Sekunda&Sieradzan Floral Academy. Spotkanie odbyło się w Zamku w Rokosowie, wokół którego roztacza się 10 hektarowy park. Idealne miejsce na pracę z kwiatami. Gościem Specjalnym projektu była Pani Agnieszka Krzymińska, która wraz z Piotrem i (...)
W dniach 10-12 września 2012 odbyła się 3 edycja warsztatów florystycznych E-FLORYSTYKA.PL , podczas warsztatów portal E-FLORYSTYKA.PL świętował również swoje 7 urodziny. Impreza jak co roku odbyła się w Dąbrówce Kościelnej w urokliwym „Ranczu w Dolinie”. Miejsce położone (...)
Zapraszamy do obejrzenia przepięknej galerii zdjęć z wydarzenia All You Need Is Love jakie odbyło się 09.09 w Opolu. Podczas pokazu florystycznego swoje prace zaprezentowali Imke Riedebusch z Niemiec, Johann Obendrauf z Austrii oraz Piotr Sekunda z Polski. (...)
W  czwartek i piątek (12 i 13 lipca) na terenie przepięknego Ogrodu Botanicznego w Powsinie w Centrum Konferencyjno-Edukacyjnym do egzaminów florystycznych przystąpili uczniowie dwóch grup Akademii Marioli Miklaszewskiej - Grupa Florystów i Grupa Mistrzów . W piątek wieczorem miałam przyjemność (...)
W dniu 20 maja br. miałam okazję uczestniczyć w pokazie florystycznym zorganizowanym przez firmę Canea. Pokaz pod obiecującą nazwą „ Apetyt na ślub”  zgromadził liczne grono osób, które przyszły szukać inspiracji przed nadchodzącym sezonem ślubnym. Florystami prowadzącymi byli Tamás (...)
12 – 13 maja 2012 roku na Wałach Chrobrego w Szczecinie odbyła się IV Plenerowa Wystawa Florystyczna Floating garden - przestrzeń żywiołów. Zapraszamy na fotorelację {|} (...)
Pierwsza edycja Flowers & HorTech Poland 2012 wielkim sukcesem Pierwsze w Polsce Międzynarodowe Targi Kwiatów, Ogrodnictwa i Florystyki Flowers & HorTech Poland odbyły się w dniach 20 – 22 marca 2012 na Warszawskim Rolno- Spożywczym Rynku Hurtowym SA w Broniszach. Swoją ofertę zaprezentowało (...)
                        19 lutego w Poznaniu w hurtowni florystycznej CANEA odbył się pokaz florystyczny Pęka skorupka, idzie nowe. Swoje prace zaprezentowali floryści: Jaromír Kokes - mistrz Republiki Czeskiej (...)
© 2011 E-Florystyka właścicielem portalu jest Strony www - zebu.pl Hosting zhost